Kolon Kanseri Tedavisi

Korunmasız ilişki

29-07-2019 21:34:59

Merhaba hocam hastane doktoruna çekindiğim için size soruyorum yardımcı olabilirmisiniz.İlişki durumunda alıcı konumunda oral ilişki yaşadım.Bir süre sonra nedensiz kilo kaybı,öksürük,balgam,sol bağırsak bölümünde ağrı,ciltte anlamsız kızarıklık gibi şikayetler oluştu.Hıv,sifiliz,hepatit,hemogram v.b testler yaptırdım bir şey çıkmıyor.Bu şikayetlerim neyden kaynaklanıyor başka önereceğiniz yaptırmam gereken bir test varmıdır.

Yanıt:

Geçmiş olsun,

Cinsel yolla bulaşan pek çok hastalık vardır. Bu hastalıkların belirti ve bulguları çok farklılıklar gösterebilir. Bu yüzden rahatsızlığınızın pek çok nedeni olabilir. 
 

Eğer cinsel yolla bulaşan bir hastalığa maruz kalındığı düşünülüyorsa, mutlaka doktora başvurulmalıdır. Hastalığın belirtisi olmasa bile bir doktor cinsel yollabulaşan hastalık tanısını koyabilir. Enfeksiyonu göstermek için testler yapılabilir.

Cinsel olarak aktif olan herkes cinsel yolla bulaşan hastalıkları ve korunma yollarını bilmelidir.  Genel cerrahi, kadın hastalıkları uzmanı veya üroloji uzmanına başvurabilirsiniz.

 Daha detaylı bilgi için;

http://www.kolonrektum.com/cinsel-yolla-bulasan-hastaliklar

Saygılarımla

 Prof Dr M Ayhan KUZU

www.ayhankuzu.com   

Instagramda Takip Et